Domů > Novinky > Den otevřených dveří v domově SeneCura Kolín

SeneCura SeniorCentrum Kolín

Den otevřených dveří v domově SeneCura Kolín

Moderní kolínské SeniorCentrum SeneCura, které svým klientům nabízí služby domova pro seniory a domova se zvláštním režimem, jenž se zaměřuje na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence, otevřelo v úterý 14. května své brány veřejnosti. Prohlédnout si jej přišel také místostarosta města Kolína pan Michal Najbrt s doprovodem.

V Kolíně v současné době představují velmi početnou skupinu lidé ve věku 45 až 65 let – jedná se zhruba o sedm a půl tisíce obyvatel – a vedení města si již nyní dobře uvědomuje situaci, která nastane, až se tato skupina posune za věkovou hranici 65 plus. Bude potřebovat nejen zdravotní péči, ale i bezbariérové bydlení a další služby. Předpokládat, že tento stav po stránce finanční i personální město zvládne zcela samo, by byla chyba. Proto chce Kolín v řešení této otázky volit cestu spolupráce s partnery, jako je právě SeneCura,“ sdělil místostarosta Kolína Michal Najbrt. Ocenil také, že město disponuje zařízením, které seniorům nabízí jistotu v kvalitě péče, a poukázal na to, že takto vysoká úroveň by měla být obecně platným standardem.

V kolínském SeniorCentru SeneCura, situovaném nedaleko středu města v blízkosti rozlehlého parku, si všichni zájemci, kteří jej v rámci dne otevřených dveří navštívili, mohli prohlédnout vzorové pokoje, fitness centrum, relaxační koupelnu, kadeřnictví, terapeutickou zahradu Memory Garden s venkovními fitness stroji, kapli nebo příjemné prostory pro společné setkávání, kde na ně čekalo připravené občerstvení. Návštěvníkům byly také představeny služby, jež bezbariérové zařízení, unikátně koncipované formou domácností, svým klientům nabízí 24 hodin, 7 dní v týdnu. Kromě zdravotní, ošetřovatelské a sociální péče je to také bohatý výběr volnočasových aktivit a pestrá škála doplňkových služeb a programů, jako jsou například každoroční večeře při svíčkách nebo také to, že si klient do domova s sebou může vzít svého zvířecího mazlíčka.

Den otevřených dveří ale není zdaleka jedinou příležitostí, kdy mohou návštěvníci do SeniorCentra zavítat. Každé úterý je pro seniory nad 65 let věku otevřeno fitcentrum, kde mohou cvičit pod odborným dohledem, jednou měsíčně se zde pak konají hudební akce, na které je rovněž zvána široká veřejnost. „Na pravidelné posezení u kávy k nám také budou moci přijít zájemci z řad laických pečujících, kterým rádi poskytneme odborné poradenství,“ představila startující projekt podpory těmto osobám ředitelka SeniorCentra SeneCura Kolín Marta Menšíková. „Podle našich zkušeností často zastihne nelehká životní situace, kdy se člověk najednou musí postarat o blízkou osobu, dotyčného zcela nepřipraveného. U nás se laičtí pečující budou moci dozvědět odpovědi na konkrétní otázky, které je trápí,“ doplnila Marta Menšíková.

 Další článek