SeneCura SeniorCentrum Kolín

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeneCura SeniorCentrum Kolín nabízí nedaleko centra města v blízkosti rozlehlého parku starším lidem domov, v němž se budou cítit dobře. Jeho výstavba byla dokončena v roce 2017 a v současné době poskytuje svým klientům nadstandardní služby v Domově pro seniory (s kapacitou 34 lůžek), v Domově se zvláštním režimem (s kapacitou 58 lůžek) a Odlehčovací službu (s kapacitou 10 lůžek). Celá budova je bezbariérová a je členěna do čtyř nadzemních podlaží, kde se nacházejí pokoje klientů, společenské prostory, kadeřnictví, fitness, kaple aj. Samotné pokoje jsou plně vybaveny nábytkem (noční stolek, uzamykatelná skříň s trezorem, stůl, židle, police) včetně polohovatelné postele s antidekubitní matrací a vlastním sociálním zařízením. Vybavení je vhodné i pro osoby se zdravotním postižením. Klienti si mohou dle vlastních potřeb pokoj vyzdobit dekoračními předměty. V luxusním moderním prostředí poskytujeme péči 24 hodin 7 dní v týdnu. Velký důraz klademe na péči o seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou stařecké demence.

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Centrální poloha a výborná spolupráce s městem Kolín, kluby, školami a mateřskými školami z okolí činí z našeho SeniorCentra místo pro častá setkání různých generací. K tomu je s oblibou využívána naše terapeutická zahrada.

Máme Značku kvality od APSS a certifikát E-Qualin (evropský interní model řízení kvality):

       

Jsme členem:

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny. V SeniorCentrech SeneCura poskytujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Spolupracujeme se SOŠ a SOU řemesel Kutná Hora:

Provozovatelem SeniorCentra Kolín je SeneCura SeniorCentrum Kolín s.r.o.  Zřizovatelem SeneCura SeniorCentra Kolín s.r.o. je společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144, 154 00 Praha 5 – Slivenec. SeniorCentrum Kolín poskytuje ve Středočeském kraji tři služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách a Odlehčovací službu dle § 44 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

SeniorCentrum Kolín jedním pohledem

 • V provozu od roku 2017, kapacita DS 34 a DZR 58 lůžek
 • Odlehčovací služba s kapacitou 1O lůžek
 • Držitel Značky kvality (4*)
 • Certifikát E-Qualin – evropský interní model řízení kvality
 • Prostorné jedno- a dvojlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením
 • Terapeutická zahrada Memory Garden s venkovními fitness stroji
 • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
 • Specializované fitness centrum pro seniory, kaple, Wi-Fi
 • Ergo- a fyzioterapie, canisterapie, vzpomínková terapie
 • Mobilní Snoezelen pro smyslovou aktivizaci, pedikúra, kadeřník
 • Nadstandartní strava, obědy s výběrem ze dvou jídel, gurmánské týdny
 • Koncept domácností pro nejlepší možnou péči
 • Skvělá dopravní dostupnost
 • Ocenění Stavba roku Středočeského kraje 2017